Tisková hlava Canon QY6-0064-000 - NEDOSTUPNÁ

bez DPH: 1 790 Kč

s DPH: 2 166 Kč

  • Katalogové číslo: DIL-QY6-0064-000
  • Záruka (měsíců): 6
 

AKTUÁLNĚ NEDOSTUPNÁ

Tisková hlava pro tiskárny Canon:
- Pixma iP3000, iP3100
- Pixma MP700, MP730, MP740
- i560/i850
- iX4000 / iX5000
a další....

Tato hlava se prodává samostatně - bez náplní. Do hlavy se osazují náplně Canon BCI-3eBk, BCI-6C, BCI-6M a BCI-6Y. V tiskárnách Canon iX4000 a iX5000 tiskne tato hlavička s inkousty Canon CLI-8 C, CLI-8 M, CLI-8 Y a PGI-5 Bk. (hlava nahrazuje dříve prodávanou hlavu QY6-0042-000, která se již nevyrábí)

 

CO JE TISKOVÁ HLAVA?
Tisková hlava je část tiskárny, do které je přiváděn inkoust z inkoustových zásobníků a která rozmisťuje jednotlivé kapičky inkoustu na potiskované médium (papír, CD, textil). Někteří výrobci tiskáren integrují tiskovou hlavu a kazetu s inkoustem do jednoho. Canon a Epson vyrábí mnoho modelů tiskáren, které mají oddělenou tiskovou hlavu a zvlášť měnitelné kazety s inkoustem. To výrazně snižuje cenu za spotřební materiál. Nekupujete totiž celé zařízení s elektronikou, ale pouze zásobník s inkoustem.


Jak tisková hlava pracuje?
Inkoust je z kazet do tiskové hlavy přiveden slabými „trubičkami“ a díky podtlaku zůstává v tryskách na spodní straně hlavy (v části která je nejblíže u potiskovaného média – papíru atp.). K překonání podtlaku a „vystříknutí“ kapičky inkoustu se používá topné těleso, které vytvoří malou bublinku vzduchu, která vytlačí kapičku inkoustu na potisk. médium.


Kdy potřebuji měnit tiskovou hlavu?
Tisková hlava je součást tiskárny, která se tiskem, vlivem nekvalitního inkoustu, vzduchu, tepla a mnoha dalších veličin, časem opotřebí a buď přestane tisknou úplně, nebo se v tisku objevují bílé, vynechané pruhy. Tyto pruhy jsou způsobeny neprůchodností některých trysek v hlavě, vadným topným tělesem, nebo nepravidelně dávkovaným inkoustem z kazety. Občas se dají zacpané trysky uvolnit např. speciálním čistícím roztokem, někdy pomůže i horká destilovaná voda. Někdy bohužel nepomůže už nic a potom je jediná možnost opravy a to výměna tiskové hlavy. Hlavu Canon dokáže vyměnit každý domácí uživatel tiskárny. Hlavy u tiskáren Epson, je na rozdíl od tiskových hlav Canon, třeba měnit a nastavovat v servisu. Zde je ke stažení testovací výtisk, kterým zjistíte která tisková kazeta, případně které trysky Vám v tiskárně nefungují.


Výrobcem udávaná životnost tiskových hlav je 6 měsíců. Nárok na záruku na tiskovou hlavu zaniká použitím neoriginálního spotřebního materiálu a při neodborné montáži či manipulaci s hlavou. Hlavy, u kterých není bez vybalení čitelné výrobní číslo, musíme před odesláním rozbalit a číslo z hlavy zapsat na dodací list.

Při rozbalení tiskové hlavy se proto nelekejte - sáček, ve kterém je tisková hlava zabalená, může být natržený. Už se nám několikrát stalo, že si zákazník myslel, že jsme mu zaslali použitou tiskovou hlavu. Nebojte se, to bychom neudělali. Prodáváme pouze nové, nepoužité, originální tiskové hlavy. Kapalina, která je na každé nové tiskové hlavě není inkoust, ale konzervační roztok.

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky