Laminátor do velikosti A4, max. 125mic folie – PL713

bez DPH: 590 Kč

s DPH: 714 Kč

  • Katalogové číslo: LAM-PL713
  • Záruka (měsíců): 24
 
Home Office Laminator PL713 je kancelářský laminátor pro dokumenty a fotografie formátu A4 nebo menší. Má dva výhřevné laminovací válce s automaticky řízenou teplotou, které dokáží pracovat s fólií silnou 2x 125 mikronů nebo méně a dokáží zalaminovat dokument o síle až 0,6 mm. Zahřívací doba se pohybuje okolo 3 minut a rychlost laminace je zhruba 25 cm za minutu. Přístroj má zcela bezhlučný chod a velice jednoduché použití. Doporučeno pro laminování fotografií, vizitek a dopisů. Rozměry 340 x 125 x 90 mm a hmotnost 1,5kg.
 

Laminovací fólie jsou vhodné pro všechny druhy stolních laminátorů. Zvýrazní vzhled vašich dokumentů, poskytnou jim maximální ochranu proti nečistotám a prodlouží jejich životnost. Tloušťka fólie v micronech je vždy udávána pro jednu stranu. Laminovací kapsa je tvořeny vždy dvěma vrstvami o udávané tloušťce.

Lesklé Laminovací fólie - Velký rozsah formátů a tlouštek. Pro běžné použití postačí tloušťka 80-125 mic. Pokud trváte na vysoké mechanické odolnosti je k dispozici 175 a 250 mic.

Matné Laminovací fólie - Jejich výhoda spočívá v možnosti popisovat je a text případně mazat. Matný povrch zalaminovaného dokumentu působí velice elegantně.

Samolepící Laminovací fólie - Zalaminovaný dokument lze nalepit na libovolnou hladkou plochu. Fólie je v nezalaminovaném stavu z jedné strany podlepena papírovým nosičem, který kryje při běžné pokojové teplotě lepivou stranu. Po projetí fólie laminátorem za tepla se tento papírový nosič ručně oddělí. Vznikne tak "samolepka"

Co jsou to mikrony (mic)?
Mikrony jsou odvozenou jednotkou délky, jedné milióntiny metru (0,000001 metru), resp. tisícinou milimetru. Např. 100 mic je 0,1 mm.
Udává se v nich tloušťka laminovací fólie.

Jak funguje laminovací fólie?
Fólie má dvě vrstvy. Shora nelepí, zespodu lepí při aktivaci teplem (cca 110°C). Při pokojové teplotě spodní vrstva nelepí.
Laminovací fólie se dodávají jako dvojice fólie svařené po jedné obvykle kratší straně. Vypadá jako kapsa. Do této kapsy se vloží dokument a tento „sendvič“ s dokumentem uprostřed se nechá projet nahřátým laminátorem.

Jak řezat zalaminovaný dokument?
Nejlépe na kolečkové řezačce, spíše lepší kvality. Fólie nad 150 mic lze kvalitně řezat už jen pákovou řezačkou, nebo odlamovacím nožem proti řezací podložce. Fólie ztupí nástroj podstatně dříve než papír.

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky